Polska - Kenia (kobiety) na żywo - Siatkówka

Ładowanie...
Polska - Kenia (kobiety)
Polska - Kenia (kobiety) na żywo - Siatkówka, gdzie oglądać / Fot. TomaszKudala / Shutterstock.com

Siatkówka kobiet Polska - Kenia  Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Kenia – kobieca drużyna nosi przydomek Malkia Strikers – to najniżej notowany uczestnik turnieju olimpijskiego: ekipa z Afryki jest klasyfikowana na 20. pozycji w rankingu FIVB. Kenia gra na igrzyskach olimpijskich właściwie tylko na zasadzie parytetu kontynentalnego, który mówi o tym, że każdy kontynent musi mieć swojego reprezentanta niezależnie od prezentowanego poziomu. Trzeba jednak przyznać, że na Czarnym Lądzie to od lat 90. XX wieku zupełne dominatorki, które 10 razy wygrały mistrzostwa Afryki. Na olimpiadach Kenia za każdym razem kończyła na ostatnim miejscu, w Tokio przegrała w grupie między innymi z Japonią i Brazylią, a więc rywalkami, z którymi przyjdzie im się mierzyć i w Paryżu. Na ostatnich mistrzostwach świata Malkia Strikers były 19. na 24 zespoły. Każdy wygrany set z którymkolwiek z rywali będzie dla Kenii sukcesem (choć same zawodniczki odgrażają się, że nie przyjechały, by tylko statystować i są dobrze przygotowane). Gwiazdą drużyny jest Sharon „Chumba” Chepchumba Kiprono, zawodnicza Arisu, a potem PAOK-u Saloniki.

Polki ostatni raz mierzyły się z Kenijkami na World Grand Prix w 2016 roku, wtedy gładko pokonały zespół z Afryki do 18, 10 i 14. Biało-Czerwone, które zdobyły przed turniejem brąz Ligi Narodów zagrają na olimpiadzie po 16 latach przerwy.

Siatkówka kobiet Polska - Kenia – gdzie i kiedy mecz?

Mecz Polska - Kenia w siatkówce kobiet na olimpiadzie w Paryżu zostanie rozegrany w Paris Expo Porte de Versailles w dniu 31 lipca o godzinie 21.

Mecz Polska - Kenia Paryż 2024 – gdzie oglądać?

Spotkanie w grupie B w siatkówce kobiet na olimpiadzie Paryż 2024 Polska - Kenia na żywo transmitowane będzie w TVP 1, a dodatkowo online w TVP VOD i na stronie sport.tvp.pl. Transmisję znajdziemy też w Eurosporcie i na platformie Max.

Polska - Kenia (kobiety) - Siatkówka - transmisje online

Polska - Kenia (kobiety) - Siatkówka - transmisje w tv

Opinie i komentarze - Polska - Kenia (kobiety) na żywo

4×6 =
    Ładowanie...

Mecz pomiędzy Polska, a Kenia odbędzie się 31.07.2024 o godzinie 21:00 (GMT+2). Miejscem spotkania, które zapowiada się bardzo emocjonująco, będzie Paryż. Spotkanie rozgrywane jest w ramach rozgrywek: Igrzyska Olimpijskie, Siatkówka. Transmisja w TV planowana jest na kanale: Eurosport 1, TVP 1. Transmisja w internecie dostępna jest na: Eurosport Extra, Max, Polsat Box Go, TVP Sport App, sport.tvp.pl, Eurosport Player. Jeżeli wiesz, gdzie można zobaczyć to spotkanie, poinformuj innych w komentarzu poniżej.