WYNIKI NA ŻYWO STACJE TV ZESPOŁY

Stomil Olsztyn mecze

INFORMACJE
Pełna nazwa:
Stomil Olsztyn
Kraj:
Polska
Drużyna narodowa:
nie
Strona internetowa:
Założony:
1945
loading
WYNIKI
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
loading

Stomil Olsztyn to polski klub piłki nożnej, który swoją siedzibę ma w Olsztynie. Klub założony został w roku 1945. Jest to niewątpliwie najbardziej utytułowany klub piłki nożnej na terenie Warmii i Mazur. Klub miał okazję wystąpić w ośmiu sezonach w Ekstraklasie, a dwukrotnie udało mu się nawet awansować do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Ciekawostki o klubie

Najdłużej klub występował w klasie ligowej i spędził tam aż dwadzieścia trzy sezony. Drugą klasą rozgrywkową w kolejności jest III liga, w której klub spędził siedemnaście sezonów swojej gry. W I lidze Stomil występował od 1994 roku do roku 2002. Spędził tam osiem sezonów. Stomil zajmuje dwudzieste siódme miejsce w tabeli wszechczasów I ligi.

Klub może pochwalić się wielkimi rzeszami swoich wiernych kibiców, którzy zawsze licznie zasiadają na trybunach. Pomimo kiepskich wyników w niektórych sezonach, kibice nadal wiernie pojawiają się na kolejnych rozgrywkach. Klub wybrał sobie barwy biało-niebieskie, jako oficjalne barwy klubowe.

Łącznie w Ekstraklasie zespół zdobył 255 goli. Sylwester Czereszewski był piłkarzem, któremu udało się zdobyć największą część z tych bramek. Jest to były reprezentant Polski, któremu udało się strzelić aż siedemnaście bramek dla Stomila Olsztyn w trakcie rozgrywek Ekstraklasy. Za nim plasuje się Paweł Holc, który uzyskał wynik 14 bramek oraz Marek Kwiatkowski z dwunastoma bramkami.

Zapraszamy do oglądania Stomilu Olsztyn w naszej transmisji na żywo: https://www.mecz-live.pl/teams/stomil-olsztyn.

loading