Zawisza Bydgoszcz Zawisza Bydgoszcz mecze

Ostatnie spotkania Zawisza Bydgoszcz

Ładowanie...

Bydgoski Zawisza to zespół, który dość niespodziewanie odniósł nie tak dawno temu wielki sukces, najpierw awansując do piłkarskiej Ekstraklasy, a następnie zajmując w niej miejsce pozwalające na dumne reprezentowanie Polski w europejskich pucharach. Mimo wielkiego wsparcia kibiców i ogromnego zaangażowania właścicielskiego, zamieszanie organizacyjne i brak wsparcia ze strony miasta oraz konflikt na linii właściciele-kibice, doprowadziły w dość krótkim czasie do wypadnięcia Zawiszy z Ekstraklasy i powrotu na jej zaplecze. Mimo wszystko, dla bydgoskiego Zawiszy nie był to pierwszy raz, kiedy o jego piłkarzach i stylu gry oraz samej Bydgoszczy mówiło się w całej Polsce. Historia tego klubu jest bowiem wyjątkowo bogata, z sam klub Zawisza Bydgoszcz to nie tylko tak dobrze znani piłkarze nożni, ale również inne, prężnie rozwijające się sekcje sportowe.

Historie i tradycje Zawiszy

Jako wielosekcyjny klub sportowy Zawisza został powołany do życia już rok po zakończeniu II Wojny Światowej, a więc w 1946 roku. Na przestrzeni dekad Zawisza Bydgoszcz odnotował wiele sukcesów – zarówno drużynowych jak i indywidualnych, a wychowankowie tego bydgoskiego klubu zdobywali w swojej karierze zarówno medale Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata jak i Igrzysk Olimpijskich. W sportach drużynowych Zawisza Bydgoszcz wyróżnił się m.in.:

  • wielokrotnym mistrzostwem polski w wioślarstwie;

  • Pucharem i Super Pucharem Polski w piłce nożnej;

  • drużynowymi mistrzostwami Polski w podnoszeniu ciężarów;

  • mistrzostwami Polski z lekkiej atletyce, kajakarstwie i gimnastyce.

Dodatkowo, Zawisza Bydgoszcz prowadziła również takie sekcje jak chociażby motocross i spadochroniarstwo. Przez wiele lat największą dumą bydgoskiego Zawiszy była jednak sekcja bokserska, z której wyszło na świat wielu wybitnych bokserskich mistrzów. Więcej o meczach Zawiszy na https://www.mecz-live.pl/teams/zawisza-bydgoszcz