KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków na żywo - Piłka nożna

Ładowanie...
KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków
KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków na żywo - Piłka nożna, gdzie oglądać / Fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com

Wisła Kraków - Llapi Podujevo – eliminacje Ligi Europy

Wisła Kraków do eliminacji Ligi Europy trafiła – jako jedyny polski zespół – po wywalczeniu Pucharu Polski. Triumf nad Pogonią Szczecin osłodził nieco Wślakom nieudane rozgrywki ligowe, w których nie udało się awansować nawet do barażów o Ekstraklasę... Tym sposobem Polskę reprezentować w Europie będzie drużyna pierwszoligowa (podobnie jest chociażby w Rumunii, gdzie puchar wywalczył Corvinul Hunedoara).

Rywal Wisły, KF Llapi Podujevo, to drużyna z Kosowa. Puchary dało jej wywalczenie wicemistrzostwa kraju, pierwszego w historii. To także dwukrotny zdobywca Pucharu Kosowa. Llapi uważane jest ogólnie za trzecią siłę kosowskiej ligi, po FC Ballkani i Dricie Gnjilane. Klub został założony w 1932 roku i długie lata grał w niższych ligach byłej Jugosławii, ma biało-niebieskie barwy. Największą obecnie gwiazdą zespołu jest reprezentant kraju, Ilir Krasniqi (wcześniej grał tam Muhamet Hyseni, król strzelców ligi Kosowa, ale wyjechał już do Danii). To trzecie podejście Llapi do europejskich pucharów, poprzednie dwa skończyły się po pierwszych rundach – odpadali z macedońskim FC Shkupi i czarnogórską Budućnostą (choć trzeba zaznaczyć, że u siebie nie przegrali meczu).

Zwycięzca dwumeczu Wisła - Llapi zagra z SK Rapidem Wiedeń.

Wisła Kraków - Llapi Podujevo – gdzie i kiedy mecz?

Pierwsze spotkanie Wisła Kraków - Llapi Podujevo odbędzie się w Krakowie (Stadion Miejski im. Henryka Reymana) 11 lipca o godzinie 20.30, rewanż zaś w Kosowie tydzień później, o godzinie 16.30.

Mecz Wisła Kraków - Llapi Podujevo – gdzie oglądać?

Wiadomo już, że mecze Wisły w Lidze Europy, a także w Lidze Konferencji, gdyby tam trafił potem krakowski klub, pokazywane będą na sportowych antenach Polsatu, w Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1. Zarówno pierwsze, jak i drugie spotkanie Wisła Kraków - Llapi Podujevo na żywo transmitowane będą także w ogólnodostępnym kanale Polsat. Oprócz tego online mecze zobaczymy w Polsat Box Go.

KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków - Piłka nożna - transmisje online

KRAJ
KANAŁ

KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków - Piłka nożna - transmisje w tv

Opinie i komentarze - KF Llapi Podujevo - Wisła Kraków na żywo

9+1 =
    Ładowanie...

Mecz pomiędzy KF Llapi Podujevo, a Wisła Kraków odbędzie się 18.07.2024 o godzinie 16:30 (GMT+2). Miejscem spotkania, które zapowiada się bardzo emocjonująco, będzie Podujevo. Spotkanie rozgrywane jest w ramach rozgrywek: Liga Europy, Piłka nożna. Transmisja w TV planowana jest na kanale: Polsat, Polsat Sport 1, Polsat Sport Premium 1. Transmisja w internecie dostępna jest na: Polsat Box Go. Jeżeli wiesz, gdzie można zobaczyć to spotkanie, poinformuj innych w komentarzu poniżej.