Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas (finał) na żywo - Siatkówka

KOMU KIBICUJESZ?
Jastrzębski Węgiel
Trentino Itas
razem głosów:
Mecz pomiędzy Jastrzębski Węgiel a Trentino Itas odbędzie się 05.05.2024o godzinie 12:00 (GMT). Miejscem spotkania, które zapowiada się bardzo emocjonująco, będzie Antalya. Spotkanie rozgrywane jest w ramach rozgrywek: Liga Mistrzów, Siatkówka. Transmisja w TV planowana jest na kanale: Polsat Sport. Transmisja w internecie dostępna jest na: EuroVolleyTV, sportdeutschland.tv, Polsat Box Go, DAZN Italia. Jeżeli wiesz, gdzie można zobaczyć to spotkanie, poinformuj innych w komentarzu poniżej.

Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas – finał siatkarskiej Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel zagra w finale Ligi Mistrzów z włoskim Trentino Itas. Zespół z Jastrzębia w fazie grupowej był bezkonkurencyjny, punkty tracąc tylko w jednym spotkaniu, z Guaguas Las Palmas (Trentino bilans miało identyczny – jedyna porażka przytrafiła się z... Asseco Resovią). Dzięki zwycięstwom w grupach obie ekipy trafiły bezpośrednio do ćwierćfinałów. Włosi kolejno pokonali tam berliński BR Volleys i silnych rywali zza miedzy, Lube Civitanova (zwycięstwo i porażka). Jastrzębski Węgiel męczył się z Piacenzą (2:3 i 3:0), a w półfinale pokonał już pewnie Ziraat Bankasi – klub z Ankary uległ Polakom 2:3 i 0:3. Dla Jastrzębskiego Węgla to drugi pod rząd finał Ligi Mistrzów, w 2023 roku ulegli ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W 2014 roku Jastrzębski Węgiel został z kolei sklasyfikowany w tych prestiżowych rozgrywkach na miejscu trzecim. Do sukcesów klubu na arenie międzynarodowej zaliczyć trzeba również srebra w Pucharze Challenge (2009) i w Klubowych Mistrzostwach Świata (2011).

Itas Diatec Trentino / Trentino Volley – i z takimi nazwami drużyny można się spotkać – to klub z Trydentu, występujący w Serie A (Superlega). To 5-krotny mistrz kraju, 3-krotny zdobywca Pucharu Włoch, regularny uczestnik Ligi Mistrzów, którą zresztą 3 razy wygrał. Trentino zdobyło także Puchar CEV i 5 razy triumfowało w Klubowych Mistrzostwach Świata. W klubie tym grali kiedyś Michał Winiarski, Jakub Bednaruk i Łukasz Żygadło. W tej chwili w kadrze jest Kamil Rychlicki, ale to reprezentant... Luksemburga. Gwiazdy zespołu to Jan Kozamernik, Marko Podraščanin i Alessandro Michieletto.

Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas – gdzie i kiedy finał siatkarskiej Ligi Mistrzów?

Finał Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas zaplanowano na niedzielę, 5 maja. Mecz rozegrany zostanie w Turcji, w Antalyi, początek o godzinie 16.

Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas – gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów na żywo?

Mecz Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas na żywo transmitowany będzie w sportowych kanałach Polsatu, a także online na Polsat Box Go.

OPINIE I KOMENTARZE - Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas (finał) na żywo

Przed Jastrzębski Węgiel - Trentino Itas (finał) na żywo - Siatkówka odbyły się również: