Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina (finał) na żywo - Piłka nożna

Ładowanie...
Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina (finał)
Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina (finał) na żywo - Piłka nożna, gdzie oglądać / Fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com

Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina – finał Ligi Konferencji Europy

Olympiakos Pireus po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale europejskiego pucharu – żaden grecki zespół takiego nigdy wcześniej nie zdobył (jedynie Panathinaikos wcześniej grał w finale). Na krajowym podwórku Olympiakos to potentat – ma na koncie 47 tytułów mistrzowskich i 28 Pucharów Grecji! W Europie jak na razie największym sukcesem był ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Założony w 1925 roku klub nosi przydomek Czerwono-Biali (od koloru strojów) lub Trilon (czyli Legenda).
ACF Fiorentina sukcesów ma więcej – grała już w finałach Ligi Mistrzów (wtedy PEMK), Ligi Europy i Ligi Konferencji, zdobyła też nieistniejący już Puchar Zdobywców Pucharów. Klub założono rok później niż Olympiakos, we Florencji, nosi przydomek Viola, czyli Fioletowi (ten mało popularny w piłce nożnej kolor strojów jest charakterystyczny dla Fiorentiny).

Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina – składy, statystyki

Olympiakos zaczynał swą pucharową przygodę w Lidze Europy. Pokonał tam Genk, a potem serbskie Čukaricki, ale w grupie zajął dopiero 3. miejsce, za West Hamem i SC Freiburg. Tym samym „spadł” do Ligi Konferencji. Poradził tam sobie z Ferencvarosi TC, Maccabi Tel Awiw (choć u siebie przegrał 1:4), Fenerbahce SK, a wreszcie z największym faworytem rozgrywek, Aston Villą. Gwiazdą Olympiakosu jest Ayoun El Kaabi, strzelec 10 goli.
ACF Fiorentina od początku grała w Lidze Konferencji, pokonała Rapid Wiedeń, a w swej grupie zajęła pierwsze miejsce (bez porażki, grała, co ciekawe, ze wszystkimi rywalami Olympiakosu: Genkiem, Ferencvarosi i Čukaricki). Potem ograła Maccabi Hajfę, Viktorię Pilzno i Club Brugge. Obie drużyny nie spotkały się wcześniej w europejskich pucharach. Faworytem meczu Olympiakos Pireus – ACF Fiorentina wydaje się zespół włoski.

Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina – gdzie i kiedy finał Ligi Konferencji Europy?

Finał Ligi Konferencji Europy Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina odbędzie się 29 maja o godzinie 21 w Atenach, na OPAP Arena (na co dzień gra tam AEK Ateny).

Olympiakos Pireus - ACF Fiorentina – gdzie oglądać finał Ligi Konferencji Europy na żywo, transmisja w tv i online

Finał Ligi Konferencji Europy Olympiakos Pireus – ACF Fiorentina na żywo można w Polsce oglądać na Viaplay. W swojej ofercie ma ją również kilka stacji zagranicznych (na przykład włoskich czy greckich).

7-2 =

Mecz pomiędzy Olympiakos Pireus, a ACF Fiorentina odbędzie się 29.05.2024 o godzinie 21:00 (GMT+2). Miejscem spotkania, które zapowiada się bardzo emocjonująco, będzie AEK Arena. Spotkanie rozgrywane jest w ramach rozgrywek: Liga Konferencji Europy, Piłka nożna. Transmisja w internecie dostępna jest na: Viaplay Polska, DAZN Italia. Brak informacji o transmisji w TV z tego spotkania. Jeżeli wiesz, gdzie można zobaczyć to spotkanie, poinformuj innych w komentarzu poniżej.